wycinka-drzew-bielsko

Wycinka drzew


wycinka-drzew-bielsko-2

Wycinka drzew konwencjonalna


Wielu uważa, że ścięcie drzewa to nic takiego i ze szwagrem, w sobotę przy grillu i piwku to sobie ogarną. Takim typom, życzymy dużo szczęścia, aby nie zostali gwiazdami internetu podczas pilarskich podrygów (w sieci jest ich już wystarczająco dużo, ku przestrodze).
Wycinkę drzew dzielimy na:
Konwencjonalną – gdzie pilarz podcina drzewo przy ziemi i obala je w całości.
Doświadczony pilarz zna techniki oceny jakości drzewa, określenia kierunku ciążenia korony i co najważniejsze, zasady podcinania, które pozwalają na kierowanie upadkiem drzewa w dane miejsce z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Są to umiejętności nabywane na specjalistycznych kursach pilarzy i szlifowane na setkach drzew.
Nie samym pilarzem ścina się drzewo. Ważny jest także sprzęt, jak pilarki wraz z odpowiednimi zestawami tnącymi, kliny, pobijaki, liny itp, oraz ostatnie i najważniejsze – środki ochrony osobistej.
Lepiej nie ryzykuj i skontaktuj się z nami w sprawie Twojego drzewa!

wycinka-drzew-bielsko-3

Wycinka drzew z zastosowaniem technik linowych


Drzewa rozpościerające koronę nad placem, gdzie znajdują się Twoje dobra materialne, są najbardziej kłopotliwe do usunięcia.
Gdy nie ma możliwości ściąć drzewo przy ziemi, do gry wchodzi arborysta. Jest to doświadczony pilarz, biegły w linowych metodach wspinaczkowych. Uzbrojony po zęby w specjalistyczne środki ochrony osobistej. Uprząż, liny, drzewołazy, przyrządy asekuracyjne oraz stabilizujące pozycję na drzewie (można by tu wymieniać bez końca). Ponadto, do każdego arborysty przypisany jest jeden człowiek na dole. Dołowy odpowiedzialny jest za opuszczanie poszczególnych sekcji drzewa w kontrolowany sposób, podawanie narzędzi na górę oraz za pierwszą pomoc i kierowanie akcją ratunkową do czasu przyjazdu służb w razie wypadku.
Taki duet, jest w stanie rozebrać drzewo gałązka po gałązce, pozostawiając wszystko w okolicy bez szkód i zachowując bezpieczeństwo pracy, dając przy tym niezłe widowisko zleceniodawcom.
Jeśli na Twoim placu znajduje się niewygodne drzewo i boisz się o to co jest pod nim, dzwoń do nas!

wycinka-drzew-bielsko-4

Pielęgnacja drzew


Drzewa nie potrzebują ludzkiej ingerencji, by rosnąc silne i wytrzymałe, zwłaszcza w swoich naturalnych środowiskach. Wręcz przeciwnie drzewo rosnąc, zachowuje się, jak najlepszy konstruktor, mający w jednym palcu zasady fizyki. Targane wiatrami, w miejscach występowania największych naprężeń, będzie dążyło do wzmocnienia struktury pnia. Niektóre gatunki (tj. świerk) potrafią przewidywać nadchodzące burze. Wraz ze spadającym ciśnieniem, zmniejszają objętość swojej korony, zbliżając gałęzie do centrum. Drzewa to niesamowite i inspirujące “instytucje”.
Jeśli jesteś wdzięczny swojemu ulubionemu drzewu, za kojący cień w środku lata. Niestety korona, już znacznie się rozrosła i za bardzo zacieniła plac. Wytworzyła posusz, który spadając z wysokości może wyrządzić szkody. Drzewo zaatakował bluszcz, krzewy różane lub jemioła, dusząc jego potencjał.
Pozwól nam, abyśmy urządzili mu SPA.
Na zdjęciach pielęgnacja leciwej lipy, na której przeprowadzono, prześwietlenie korony, ograniczające jednocześnie jej przyrosty do góry, usunięcie jemioły oraz posuszu.