koszenie-traw-bielsko

Koszenie traw


Koszenie trawników


Jedną z podstawowych zasad podczas pielęgnacji ogrodu jest utrzymanie zielonego trawnika. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Prawidłowe koszenie trawnika wymaga odpowiedniej wiedzy na temat pory dnia jak i wysokości ścinania trawy. Dzięki systematycznemu koszeniu jesteśmy w stanie utrzymać nasz trawnik wolny od mchu czy chwastów, dzięki czemu wygląda on jak gęsty zielony dywan.
Nasz firma profesjonalnie zajmuje się koszeniem trawników jak i przywracaniem jego pięknego wyglądu. Posiadamy specjalistyczny sprzęt oraz doświadczonych pracowników.

koszenie traw

Koszenie kosą spalinową


Nie wszystko da się skosić za pomocą konwencjonalnej kosiarki, czy nawet traktorka. Ziemia pozostawiona samej sobie, rodzi różnego rodzaju trawy, chwasty, drzewne samosiejki, krzewy itp. Potrafią one dorastać do wysokości przekraczającej wzrost dorosłego człowieka.
Przy oczyszczaniu takich właśnie działek, niezastąpiona jest kosa spalinowa. Nie każdy wie ale głowica żyłkowa, to jeden z nielicznych narzędzi z arsenału w jaki możemy wyposażyć kosę. Istnieją także tarcze oraz noże, którymi jesteśmy w stanie wykarczować połacie, trzciny, krzewów różanych, a także młodych drzew do średnicy ok. 10cm.