Cięcie i pielęgnacja żywopłotów


Cięcie żywopłotów


Dzięki przycinaniu żywopłotu jesteśmy w stanie wyprowadzić jego ostateczny kształt. Jest to jeden z trudniejszych etapów pielęgnacji, ponieważ gdy raz źle przytniemy możemy już nigdy nie uzyskać zamierzonego efektu końcowego. Występuje wiele odmian krzewów stosowanych do budowania żywopłotów. Problem polega na tym, iż każdy rodzaj krzewów wymaga cięcia w różnych okresach pór roku oraz długości pozostawionego przyrostu jest bardzo ważna. Przycinanie żywopłotów wymaga również profesjonalnego sprzętu i niezbędnych umiejętności. Nasi wykwalifikowani pracownicy chętnie zrobią to za Ciebie, abyś mógł cieszyć się gęstym i zielonym żywopłotem.

ciecie-zywoplotow-bielsko-2

Pielęgnacja żywopłotów


Jeśli wokół Twojego domu roztacza się żywopłot, który zdecydowanie wymaga pielęgnacji skontaktuj się z nami. Pielęgnacja żywopłotu opiera się między innymi na odpowiednim jego przycięciu. Zabieg ten zaleca się wykonywać dwukrotnie w ciągu sezonu. Bardzo istotnym elementem jest korzystanie z ostrych i czystych narzędzi, które często są w posiadaniu wyłącznie wyspecjalizowanych firm. Dlaczego regularne “strzyżenie” żywopłotu ma takie znaczenie? Bo dzięki temu staje się on bardziej gęsty i zyskuje piękny wygląd. Należy również pamiętać o tym, że na wygląd żywopłotu ma wpływ nie tylko sposób obcinania ale również nawozy. Pomożemy wybrać najlepszy nawóz dla Twojego żywopłotu. Zajmiemy się również jego aplikacją w odpowiednim czasie. W pierwszych latach po posadzeniu żywopłotu istotne jest również jego regularne podlewanie. Jeśli nie masz na to czasu- oddaj nam w opiekę swój żywopłot.

Formowanie drzew i krzewów


Decydując się na duży ogród często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele pracy będzie on wymagał. Pamiętajmy o tym, że każdy kolejny krzew w naszym ogrodzie to nowy element dekoracyjny pod warunkiem, że będziemy o niego dbać. Pielęgnacja krzewów opiera się na odpowiednim ich przycinaniu. W ramach pielęgnacji oferujemy cięcie sanitarne krzewów (usunięcie chorych i uszkodzonych pędów) oraz cięcie formujące.